Mootoriõli vahetus

Tihti on autoomanikel probleeme ootamatu ja kuluka autoremondiga. Kuid seda saab vältida, kui hoolitsete õigeaegse mootoriõli vahetamise eest.

Õli vahetamise protsess iseenesest on väga lihtne ja kiire, kuid kahjuks unustavad autoomanikud seda õigel ajal teha.

Miks on vaja õli vahetada?

Oluline on meeles pidada, et mootori töötamise ajal võivad määrdeainesse sattuda kütus, metallilaastud ja muud saasteained. Kõik see viib selle halvenemiseni. See tähendab, et õli ei suuda enam oma funktsioone täielikult täita. Sellepärast on oluline see õigeaegselt välja vahetada.

Kui tihti peate õli vahetama?

Autotootjate eeskirjade kohaselt peate mootoris õli vahetama iga 10 või 15 tuhande km järel või vähemalt kord aastas.

Kuid mõned mudelid arvutavad iseseisvalt vahetamise sageduse, keskendudes tundide arvule ja töötingimustele. Mootori pikaajalisel kasutamisel liiklusummikutes või suurtel kiirustel õli töötemperatuur tõuseb ja see laguneb intensiivsemalt. Ja lühikeste linnareiside ajal pole tal aega töötemperatuurini soojeneda, mis aitab kaasa hoiuste tekkele. Sage käivitamine külma ilmaga, ummikutes, maastikul või sportimisrežiimis sõitmine võib vahetussagedust oluliselt vähendada 7-8 tuhande kilomeetrini.

Meiega on väga lihtne ühendust võtta! Kas telefoni teel +372 5507 074, e-posti teel info@sadco.ee või veebisaidil oleva vormi kaudu. Esimesel võimalusel kontrollime teie auto üle!