Ford Transit

DPF filtri puhastamine

Ford Transit DPF filtri puhastamine

Ford transit

Üks klient tuli meie juurde probleemiga: tema buss oli lakanud arendamast energiat ja armatuurlaual põles kontrollmootori märgutuli. See võis tähendada paljusid erinevaid probleeme, nii et me ühendasime kohe diagnostikaseadmed. Uurides leidsime, et probleemi põhjuseks oli summutis asuv ummistunud DPF-filter.

Edasisel uurimisel leidsime, et ummistunud diisli tahkete osakeste filtri põhjuseks oli vigane düüs, mis andis AdBlue’i vedelikku summutisse. Seda vedelikku kasutatakse lämmastikoksiidide heitkoguste vähendamiseks atmosfääri, kuid kui pihusti ei tööta korralikult, võib see põhjustada filtri ummistumist.

Me vahetasime vigase pihusti kohe välja ja jätkasime DPF-filtri puhastamist. Selleks kasutasime spetsiaalseid kemikaale, mis on mõeldud kogunenud sademe eemaldamiseks. Seejärel alustasime DPF-filtri regenereerimisprotsessi, et taastada selle normaalne töö.

Tänu meie kogemusele ja professionaalsusele õnnestus probleem edukalt lahendada ja klient jäi tulemusega rahule. See juhtum kinnitab veel kord, kui oluline on sõidukite korrapärane hooldus ja õigeaegne remont.