Nissan Qashqai 2017

Ajastusahela vahetus

Nissan Qashqai 2017 diiselmootor: ajastusahela vahetus meie garaažis

Nissan Qashqai 2017

Kui 2017. aasta Nissan Qashqai hiljuti meie töökotta sõitis, oli kohe alguses selge, et sõiduk vajab meie asjatundlikku tähelepanu. Igal autol on oma ainulaadsed omadused ja võimalikud probleemid ning Qashqai oma 1,7-diiselmootoriga ei ole erandiks.

Probleemi tuvastamine

Lähemal uurimisel avastasime, et sõiduki ajastusahel oli märkimisväärselt kulunud. Meie lugejatele ja potentsiaalsetele Qashqai omanikele tasub märkida, et tootja soovitab selle komponendi vahetamise intervalli iga 150 000 km või kuue aasta järel. Kuid “ebasoodsates tingimustes” – mis võivad hõlmata sagedasi lühikesi sõite, töötamist eriti tolmuses või külmas keskkonnas, nagu Eestis, või regulaarset rasket vedu – lüheneb soovitatav vahetustähtaeg iga 90 000 km või viie aasta tagant.

Täheldatud sümptomid

Selle konkreetse Nissan Qashqai omanik teatas mitmetest sümptomitest, mis on selle mudeli kulunud juhtimisketi puhul tüüpilised:

1. Raksuv müra käivitamisel: Tundlik müra, eriti külmkäivitamisel, mis viitab ajastusahela lõtvusele.
2. Mootori vähenenud jõudlus: Sõiduki reaktsioonivõime tundus olevat väiksem ja kiirendamisel puudus võimsus.
3. Mootori hoiatustuli: Mõnel juhul võib armatuurlaual süttida mootori hoiatustuli, mis on tingitud ajastusahelaga seotud probleemidest.
4. Käivitamisraskused: Mõnikord võttis sõiduki käivitamine tavalisest kauem aega, mis viitas võimalikele ajastuserinevustele.

Õigeaegse hoolduse tähtsus

Kulunud ajastusahelaga on oluline tegeleda õigeaegselt. Selle komponendi hooletusse jätmine võib põhjustada tõsiseid mootorikahjustusi, mis võivad hiljem viia palju kallimate remonditöödeni. Ajastusahelad tagavad, et mootori ventiilid avanevad ja sulguvad õigete ajavahemike järel, säilitades mootori harmooniat. Kui see harmoonia on häiritud, võib mootor kannatada.

Meie lähenemisviis ja lahendus

Meie meeskond, kellel on spetsiifiliste mudelite, nagu Nissan Qashqai, käsitlemisel erilised teadmised, tuvastas probleemi kiiresti. Me vahetasime ajastusahela välja, tagades, et sõiduk töötas taas optimaalse jõudluse tasemel.

Kokkuvõte

Meie töökojas oleme uhked selle üle, et pakume oma klientidele täpseid, tõhusaid ja kuluefektiivseid lahendusi. Selle Nissan Qashqai omanik lahkus meie ruumidest uuenenud sõidukiga, mis on tunnistus meie pühendumisest ja tehnilistest oskustest. Sõidukiomanike jaoks on oluline, et te võtaksite arvesse varajasi hoiatusmärke, mida teie auto annab, ja pöörduksite professionaalse nõuande saamiseks. See võib pikemas perspektiivis päästa nii teie sõidukit kui ka teie rahakotti.