Volkswagen Transporter T5

Mootori vahetamine

Volkswagen Transporter T5 mootori vahetamine

Volkswagen Transporter T5 mootori vahetamine

Kui 2010. aasta Volkswagen Transporter T5 veeres meie garaaži, oli ilmselge, et sõiduk oli näinud paremaid päevi. Omanik oli häiritud, jutustades mitmetest ebaõnnestunud külaskäikudest erinevatesse töökodadesse. Paljud olid soovitanud tal oma usaldusväärsest Transporterist loobuda, pidades seda ebasoodsaks remondiks. Kuid meie töökojas usume, et me pakume parimaid lahendusi, mis on kohandatud iga sõiduki ja selle omaniku erivajadustele.

Sümptomid ja esialgne hindamine

Klient kirjeldas mitmeid sümptomeid, mis viitasid kohe mootoriprobleemile:

  • Liigne heitgaasisuits: Selge märk sellest, et mootor põleb õli.
  • Mootori võimsuse kadumine: sõiduk oli raskesti ülesmäge liikuv ja tal puudus endisest võimsusest.
  • Ebatavaline mootorimüra: Mootoriruumist kostis silmatorkavaid koputusi ja koputusi, eriti kiirendamisel.
  • Sage ülekuumenemine: Hoolimata jahutusvedeliku taseme säilitamisest ulatus sõiduki temperatuurinäidik sageli punase piirini.

Lähemal uurimisel tuvastasime mitmeid probleeme, mille võis põhjustada pikaajaline sõit madalate õlitasemetega või vale mootoriõli kasutamine. On äärmiselt oluline tagada, et teie mootor töötab õigete õlispetsifikaatidega, et vältida liigset kulumist.

Otsus pigem vahetada kui parandada
Pärast põhjalikku hindamist märkasime, et mootori sisemised komponendid olid oluliselt kulunud. Eelkõige olid oluliselt kahjustatud väntvõlli ja väntvõlli laagrid. Kuigi paljudel sõidukitel on võimalik need komponendid eraldi välja vahetada, muutub sellise ulatusliku kulumise parandamine analoogilises olukorras, nagu seda on sageli näha diiselmootoriga Volkswagen Transporterite puhul, kulukaks asjaks. Küsimus ei ole mitte ainult osade asendamises, vaid ka võimalikes komplikatsioonides ja hilisemates riketes, mis võivad tekkida pärast remonti.
Selles valguses ei olnud mootori väljavahetamise soovitamine mitte ainult pikaajaliselt kuluefektiivne lahendus, vaid tagas ka selle, et klient saaks oma Transporter T5-st võimalikult palju läbisõitu ja usaldusväärsust.

Lahendus

Selle asemel, et soovitada omanikule nii paljude mälestustega sõiduki lammutamist, pakkusime välja alternatiivse võimaluse: kulunud mootori asendamine usaldusväärse kasutatud seadmega. Pärast asendusmootori hankimist ja ranget kontrollimist selle terviklikkuse ja funktsionaalsuse osas olime veendunud, et see on õige tee.

Kokkuvõte

Kliendi kergendus oli tuntav, kui me seda lahendust tutvustasime. Usaldades meie asjatundlikkust, nõustus ta õnnelikult mootori asendamisega. Täna on tema Volkswagen Transporter T5 taas teel, töötab tõrgeteta ja on tunnistuseks meie töökoja pühendumusest kvaliteedile, aususele ja kliendi rahulolule. Püüame alati pakkuda majanduslikult mõistlikke ja elujõulisi lahendusi, tagades, et meie kliendid saavad oma armastatud sõidukitest kõige rohkem kasu.