VW Transporter T5

Nokkvõlli ja hüdraulilise kompensaatori vahetamine

Nokkvõlli ja hüdraulilise kompensaatori vahetamine 2009. aasta VW Transporteril T5

VW T5 2009

Üks klient tõi hiljuti oma 2009. aasta VW Transporter T5 meie töökotta, kuna mootorist kostis valju tiksuvat müra. Pärast põhjalikku kontrollimist leidsime, et nokkvõlli ja hüdrokompensaatorid vajavad väljavahetamist.

Tüüpilised sümptomid nukkvõlli ja hüdrokompensaatori rikke korral

Kõige tavalisem nokkvõlli ja hüdraulilise kompensaatori rikke sümptom on mootorist kostuv valju ja ebakorrapärane tiksuv müra. See müra on põhjustatud sellest, et nokkvõlli ja hüdrauliliste kompensaatorite koostöö ei toimi korralikult, et avada ja sulgeda mootori klappe. Teised nokkvõlli ja hüdraulilise kompensaatori rikke sümptomid on järgmised:

  • mootori vähenenud võimsus
  • kehv kütusesääst
  • ebatasane tühikäik
  • raskused mootori käivitamisel
  • ülekuumenemine

Nokkvõlg on pikk silindriline võll, mis pöörleb mootoriploki sees. See juhib mootori klappide avamist ja sulgemist, surudes kepikangi. Hüdraulilised kompensaatorid on väikesed kolvid, mis paiknevad nukkvõlli ja kallutusvõllide vahel. Nad võtavad kinni kõik klapijooksu lõtkud, tagades, et klapid avanevad ja sulguvad õigel ajal.

Nokkvõlli ja hüdrauliliste kompensaatorite vahetamiseks eemaldasime kõigepealt hammasrihma katte. See võimaldas meile juurdepääsu nukkvõllile ja hüdraulilistele kompensaatoritele. Seejärel eemaldasime nokkvõlli ja hüdraulilised kompensaatorid mootoriplokist.

Kui nukkvõll ja hüdraulilised kompensaatorid olid eemaldatud, kontrollisime neid kahjustuste suhtes. Leidsime, et nukkvõlg oli kulunud ja hüdraulilised kompensaatorid lekkisid. Asendasime nukkvõlli ja hüdraulilised kompensaatorid uute osadega.

Pärast nukkvõlli ja hüdrauliliste kompensaatorite vahetamist paigaldasime tagasi hammasrihma katte ja käivitasime mootori. Tiksuv müra oli kadunud ja mootor töötas sujuvalt.

Kokkuvõte

Nooltelgede ja hüdrauliliste kompensaatorite rike on VW Transporter T5 kaubikute puhul suhteliselt tavaline probleem. Kui teil esineb mõni eespool loetletud sümptomitest, on oluline lasta oma sõidukit kontrollida kvalifitseeritud mehaanikul.